top of page

PoMPo

Projekt „Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám“ se zaměřuje na pomoc osobám v tíživé životní situaci ohroženým chudobou nebo osobám pod hranicí chudoby. Díky tomuto projektu se k nejchudším lidem dostávají zdarma potraviny, hygienické potřeby, základní domácí potřeby a textilní výrobky.

Od r. 2020 se tato pomoc rozšířila o školní pomůcky, od r. 2024 jsou potřebným poskytovány také hygienické potřeby.

Projekt  je podpořený finančními prostředky z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD) a ze státního rozpočtu v rámci Operačního programu potravinová

a materiální pomoc.

Starší články

potreby1.jpg

Nadační fond Tesco

Cílem programu je zlepšovat kvalitu života v ČR a podporovat udržitelný rozvoj skrze aktivity lokálních komunit v okolí prodejen organizátora programu. 

Starší články

slavnostni-prevzeti-seku_tesco_web.jpg

Výdejny

Česká federace potravinových bank ve spolupráci s MPSV v červenci spustila projekt Výdejen potravinové pomoci. Jedná se o výjimečný projekt, kdy se do stávající sítě patnácti potravinových bank po celé zemi buduje nová společná síť 150 výdejních míst.

Tyto výdejny periodicky poskytují potravinovou pomoc v místech, kde byla složitě dostupná, nebo dalším osobám, které pomoc potřebují a nedokázaly ji dosud čerpat.

Výdejny fungují buď jako mobilní výdejní místa (tzv. pojízdné výdejny) nebo na statických místech ve větších městech. Regionální banky zajišťují celkovou koordinaci potravinové pomoci ve své oblasti v úzké spolupráci s lokálními zastupitelstvy a jejich sociálními odbory.

vydejny_honza.jpg
bottom of page