Jdi na obsah Jdi na menu
 

Potravinová banka děkuje městu Cheb za pravidelnou podporu

14. 1. 2022

cheb2.jpgPotravinová banka Karlovarského kraje z.s. děkuje městu Cheb za finanční podporu ve výši 44 000 Kč, kterou využila na činnost v roce 2021. Díky příspěvku se naše nezisková organizace mohla věnovat svému poslání, čímž je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Když je ale potřeba, pomáhá potravinová banka i jinak.

„Během vlny epidemie koronaviru jsme kromě poskytování potravin lidem v nouzi také pomáhali státu s distribucí roušek a respirátorů ze státních hmotných rezerv. Konkrétně městu Cheb jsme na jaře 2021 poskytli 4500 respirátorů pro osoby v nouzi a na podzim 6000 jednorázových roušek pro žáky ve školách,“ uvedl Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje z.s.

V roce 2020 jsme potraviny poskytli 50 subjektům včetně 10 měst (sociální odbory a OSPOD) v Karlovarském kraji. Takto se pomoc dostala k 5680 osobám v našem regionu. Jednalo se celkem o 127 tun potravin. V roce 2021 počet podpořených osob stoupl na 7240 unikátních uživatelů a vydali jsme 179 tun potravin.

Jídlo rozdělované z naší potravinové banky je pravidelně poskytováno občanům města Cheb, kteří jsou klienti organizací a služeb poskytující potravinovou pomoc. Mezi naše stálé odběratele paří například Hospic Sv. Jiří v Chebu, chebská pobočka Diecézní charity v Plzni, Kotec, o.p.s., Armáda spásy v Karlových Varech, Pomoc v nouzi, o.p.s., Člověk v tísni, o.p.s., Centrum pro rodinu a dítě Valika, SOS dětská vesnička Karlovy Vary, a další organizace po celém Karlovarském kraji.

Děkujeme městu Cheb, že nás již několik let pravidelně podporuje. Finanční pomoc od měst je pro nás nejenom důležitá a zavazující, ale zároveň motivující.