Jdi na obsah Jdi na menu
 

Potravinová banka děkuje Karlovarskému kraji za finanční podporu

3. 12. 2019

kk_logo_ps2.jpgPotravinová banka Karlovarského kraje z.s. děkuje Karlovarskému kraji za finanční podporu ve výši 80 000 Kč, kterou využívá na činnost letošním roce. Díky příspěvku se může nezisková organizace věnovat svému poslání, čímž je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. A co zajímavého se aktuálně v potravinové bance děje?

„Máme za sebou podzimní kolo Sbírky potravin, která se uskutečnila v sobotu 23. listopadu 2019 ve vybraných prodejnách v Karlovarském kraji a vynesla zde 10,5 tuny potravin a drogerie. Díky této sbírce jsme náš sklad doplnili o trvanlivé mléko, konzervy, polévky, těstoviny, mouku, cukr nebo drogerii,“ vyjmenoval Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje z.s.
 
Když se ohlédneme zpátky, tak můžeme konstatovat, že v roce 2017 naše potravinová banka přerozdělila přes 31 tun. V roce 2018 to však již bylo 88 tun a v rámci spolupráce s 21 odběratelskými neziskovými organizacemi se dostala potravinová pomoc k více než 2000 osobám v celém Karlovarském kraji. V období od 1. 1. do 30. 9. 2019 jsme mezi odběratele distribuovali zhruba 51 tun potravinové a materiální pomoci. Pokud připočítáme objem pomoci z projektu PO MPO II a podzimní kolo Sbírky potravin, dostaneme se na číslo 75,5 tuny.

Důležité také je, že naše potravinová banka je zařazena do poplachového plánu Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, kdy jsme připraveni pomoci v oblasti zabezpečení nouzového stravování pro obyvatelstvo postižené mimořádnou událostí.

Provoz potravinové banky je financován z dotačního programu Ministerstva zemědělství. Peníze na činnost a vybavení získává organizace i od dalších měst z našeho kraje. Letos se potravinová banka dočkala finanční podpory také ze strany města Chodova, Kraslic, Karlových Varů, Chebu a Nadačního fondu Tesco.

Potravinovou banku Karlovarského kraje z.s. založily v roce 2015 dobročinné organizace s dlouholetou působností v našem regionu – Farní charity, Armáda spásy a Pomoc v nouzi, o.p.s.