Jdi na obsah Jdi na menu
 

Karlovy Vary podpořily činnost potravinové banky

18. 10. 2019

kv_logo_rgb1.jpgPotravinová banka Karlovarského kraje z.s. děkuje městu Karlovy Vary za finanční podporu ve výši 74 000 Kč, kterou využívá na činnost letošním roce. Díky příspěvku se může nezisková organizace věnovat svému poslání, čímž je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. A co zajímavého se aktuálně v potravinové bance děje?

„Připravujeme se na podzimní kolo Sbírky potravin, která se uskuteční v sobotu 23. listopadu 2019 ve vybraných prodejnách v Karlovarském kraji a celé České republice. Díky této sbírce budeme moci doplnit náš sklad, kde nám nejvíce chybí trvanlivé mléko, konzervy, polévky nebo drogerie,“ vyjmenoval Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje z.s.

Když se ohlédneme zpátky, tak můžeme konstatovat, že v roce 2017 naše potravinová banka přerozdělila přes 31 tun. V roce 2018 to však již bylo 88 tun a v rámci spolupráce s 21 odběratelskými neziskovými organizacemi se dostala potravinová pomoc k nejméně 2000 osobám v našem regionu.

Důležité také je, že naše potravinová banka je zařazena do poplachového plánu Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, kdy jsme připraveni pomoci v oblasti zabezpečení nouzového stravování pro obyvatelstvo postižené mimořádnou událostí. Pokud bude potřeba, můžeme v mimořádných případech zajistit potraviny také pro občany Karlových Varů nacházející se v tíživé životní situaci.

Provoz potravinové banky je financován z dotačního programu Ministerstva zemědělství. Peníze na činnost a vybavení získává organizace také od dalších měst z našeho kraje. Letos se potravinová banka dočkala finanční podpory také ze strany Karlovarského kraje, města Chodova, Kraslic, Chebu a Nadačního fondu Tesco.

Potravinovou banku Karlovarského kraje z.s. založily v roce 2015 dobročinné organizace s dlouholetou působností v našem regionu – Farní charity, Armáda spásy a Pomoc v nouzi, o.p.s.