Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dotace od Karlovarského kraje významně pomáhají potravinové bance

19. 11. 2021

kk-logo.jpgPotravinová banka Karlovarského kraje z.s. děkuje Karlovarskému kraji za finanční podporu ve výši 90 000 Kč, kterou využila na činnost v letošním roce. Díky příspěvku se naše nezisková organizace mohla věnovat svému poslání, čímž je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Když je ale potřeba, pomáhá potravinová banka i jinak. 

„Během vlny epidemie koronaviru jsme kromě poskytování potravin lidem v nouzi také pomáhali státu s distribucí roušek a respirátorů ze státních hmotných rezerv. Vedle toho jsme rozdělovali také dezinfekce a další materiální pomoc, jako jsou čisticí prostředky a hygienické potřeby,“ uvedl Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje z.s.

V předchozím roce jsme potraviny poskytli 50 subjektům včetně 10 měst (sociální odbory a OSPOD) v Karlovarském kraji. Takto se pomoc dostala k 5680 osobám v našem regionu. Jednalo se celkem o 127 tun potravin. Statistika za rok 2021 ještě není kompletní, ale již víme, že objem distribuovaných potravin opět narostl a přesáhne 150 tun. Přibývá také počet podpořených osob, dle kvalifikovaného odhadu se jedná o více než 7 000 osob v tíživé životní situaci. 

Provoz potravinové banky je financován z dotačního programu Ministerstva zemědělství. Peníze na činnost a vybavení získáváme i od dalších měst z našeho kraje. Letos se potravinová banka dočkala finanční podpory také ze strany města Karlovy Vary, Kraslic, Chodova, Chebu.