Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zhodnocení projektu Boj proti hladu a chudobě

31. 1. 2022

brozura2.jpg

Projekt Potravinové banky Karlovarského kraje z.s. částkou 46 000,- Kč podpořil Nadační fond Tesco prostřednictvím grantovému programu Vy rozhodujete, my pomáháme.

Získané finanční prostředky jsme použili na realizaci projektu s názvem Boj proti hladu a chudobě. Cílem bylo podpořit potravinovou pomocí tyto cílové skupiny: samoživitelé, rodiny s dětmi v azylových domech, osoby bez přístřeší, senioři, zdravotně postižení. Peníze jsme využili na pokrytí mzdových nákladů a zároveň na vydání informační brožury v nákladu 2000 ks. Publikace nese název Boj proti hladu a plýtvání potravinami. K dostání je zdarma. Brožura má za úkol rozšířit povědomí o tom, co potravinová banka dělá a komu pomáhá. Zároveň mapuje vznik této humanitární organizace a popisuje nelehké roky 2020 a 2021, které poznamenala epidemie Covid-19. V neposlední řadě je publikace zdrojem informací pro každého, kdo se chce dozvědět, kde je možné vyhledat a požádat o potravinovou pomoc v Karlovarském kraji.

Projekt byl realizován v období od srpna 2021 do ledna 2022.

Organizátorem programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ je Tesco Stores ČR a.s. a Nadační fond Tesco. Odborným garantem programu je Nadace rozvoje občanské společnosti. Grantový program s názvem „Vy rozhodujete, my pomáháme“ poskytuje finanční podporu na realizaci malých veřejně prospěšných projektů po celé ČR.

logolink.jpg