Jdi na obsah Jdi na menu
 

Úspěšně jsme dokončili projekt s finanční podporou Nadačního fondu Tesco

1. 10. 2019

trideni-potravin-ve-skladu_web1.jpg

Díky grantovému programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ se nám podařilo realizovat projekt s názvem Boj proti hladu a plýtvání potravinami. Jeho cílem bylo pomáhat lidem, kteří se ocitnou v tíživé životní situaci. Naším úkolem bylo shromažďovat potraviny, které dále putují matkám samoživitelkám, rodinám s dětmi, seniorům, pěstounským rodinám, osobám bez přístřeší, zdravotně postiženým.

nadacni-fond-tesco_web.jpgPořídili jsme vybavení pro náš sklad – novou tiskárnu, přepravky pro skladování potravin, schůzky, lékárničku a další potřebné vybavení. Dále se nám podařilo šířit informace o našem poslání prostřednictvím nových informačních letáků, a to mezi cílovou skupinu, neziskové organizace a širší veřejnost. Letáky vyšly v české, anglické a německé verzi.

Nadační fond Tesco náš projekt podpořil finanční částkou ve výši 76 000,- Kč. Projekt byl realizován v období od 1. dubna do 30. září 2019.

Organizátorem programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ je Tesco Stores ČR a.s. a Nadační fond Tesco. Odborným garantem programu je Nadace rozvoje občanské společnosti.

Grantový program s názvem „Vy rozhodujete, my pomáháme“ poskytuje finanční podporu na realizaci malých veřejně prospěšných projektů po celé ČR. Jeho cílem je zlepšovat kvalitu života v ČR a podporovat udržitelný rozvoj skrze aktivity lokálních komunit v okolí prodejen organizátora programu. Příjemcem podpory programu je výlučně člověk.