Jdi na obsah Jdi na menu
 

Naše potravinová banka uspěla v grantovém programu "Vy rozhodujete, my pomáháme"

1. 4. 2019

slavnostni-prevzeti-seku_tesco_web.jpg

V Sokolově, Karlových Varech, Aši, Chodově, Horním Slavkově a Habartově. Všude tam pro nás lidé hlasovali v projektu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. A jak se nám v soutěži dařilo? Ve dvou regionech jsme zvítězili a v jednom případě obsadili místo. To je skvělý výsledek. Moc děkujeme Nadačnímu fondu TESCO a zákazníkům, kteří nám fandili.

nadacni-fond-tesco_web.jpgCelkem jsme obdrželi 76 000,- Kč. Náš projekt se zaměřuje na boj proti hladu a plýtvání potravinami. Snahou je pomáhat lidem, kteří se ocitnou v tíživé životní situaci. Naším úkolem je shromažďovat potraviny, které dále putují matkám samoživitelkám, rodinám s dětmi, seniorům, pěstounským rodinám, osobám bez přístřeší, zdravotně postiženým.

Organizátorem programu "Vy rozhodujete, my pomáháme" je Tesco Stores ČR a.s. a Nadační fond Tesco. Odborným garantem programu je Nadace rozvoje občanské společnosti.

Grantový program s názvem „Vy rozhodujete, my pomáháme“ poskytuje finanční podporu na realizaci malých veřejně prospěšných projektů po celé ČR. Jeho cílem je zlepšovat kvalitu života v ČR a podporovat udržitelný rozvoj skrze aktivity lokálních komunit v okolí prodejen organizátora programu. Příjemcem podpory programu je výlučně člověk.