Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dotace od Karlovarského kraje pomohla potravinové bance

kk_logo_ps2.jpgNaše potravinová banka děkuje Karlovarskému kraji za finanční podporu ve výši 90 000 Kč, kterou využila na činnost v letošním roce. Díky příspěvku jsme se mohli věnovat svému poslání, čímž je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. A co zajímavého se letos událo?

„Máme za sebou podzimní Sbírku potravin, v rámci které jsme v Karlovarském kraji nashromáždili 12,3 tuny potravin a drogerie. To je výborná zpráva, jelikož jsme opět zaplnili náš sklad a budeme mít přes zimu dostatek zásob pro naše klienty.“

V roce 2019 naše potravinová banka přerozdělila 71 tun potravinové pomoci. V rámci spolupráce se svými odběratelskými neziskovými organizacemi se tato pomoc dostala k více než 2500 osobám v našem regionu.

„Během jarní i podzimní vlny epidemie koronaviru jsme nepřestali zásobovat naše odběratelské organizace potravinovou pomocí. Zájem o tuto pomoc se zvýšil, a tak jsme museli zajistit i více potravin. Kromě toho jsme se během nouzového stavu zapojili do potravinové sbírky pro složky Integrovaného záchranného systému, za což jsme od Hasičů České republiky obdrželi čestné uznání. Také nyní jsme připraveni pomoci v oblasti zabezpečení stravování pro obyvatelstvo postižené mimořádnou událostí.“
 
Provoz potravinové banky je financován z dotačního programu Ministerstva zemědělství. Peníze na činnost a vybavení získává organizace i od dalších měst z našeho kraje. Letos se potravinová banka dočkala finanční podpory také ze strany Karlovarského kraje, Chodova, Kraslic, Chebu a Karlových Varů.